Kalender for sæsonen 2011 - 2012

Her i aktivitetskalenderen vil du kunne holde dig orienteret om hvad der foregår i Farum Badminton. Kalenderen vil omfatte hele sæsonen og indeholde information omkring åbne og interne turneringer samt arrangementer i øvrigt.

Bemærk: Denne kalender nedlægges ved udgangen af 2011 og erstattes af kalender fra Badminton People.

 

Gå til: September-2011  Oktober-2011  November-2011  December-2011  Januar-2012
Februar-2012  Marts-2012  April-2012  Maj-2012

 

         DATO

ARRANGEMENT

BANER 1-5

BANER 6-10

 

 

 

 

 

 

lør. 20. aug.

 

 

 

 

søn. 21. aug.

 

 

 

 

lør.  27. aug.

 

 

 

 

søn.  28. aug.

 

 

 

 

lør.  3. sep.

 

 

 

Til top

søn. 4. sep.

 

 

 

 

lør. 10. sep.

USU åben U13A/U15A turnering

08.00 – 22.00

08.00 – 22.00

 

søn. 11. sep.

USU åben U13A/U15A turnering

10.00 – 18.00

10.00 – 18.00

 

lør. 17. sep.

 

 

 

 

søn. 18. sep.

 

 

 

 

lør.  24. sep.

SSU holdkampe:

Farum 1 mod KBK 3

 

16.30 - 19.00

 

søn. 25. sep.

USU holdkampe:

U13, Farum 1 mod Hørsholm 1

VMU holdkampe:

DGI, Farum 4 mod Lillerød

USU: U11 Sjællandskredstræning

 

12.00 – 14.00

14.00 – 16.00

   

 

 

10.00 – 12.00

15.00 – 18.00

 

lør. 1. okt.

 

 

 

Til top

søn. 2. okt.

     

lør. 8. okt.

SSU holdkampe:

Farum 3 mod Hørsholm 2

Farum 1 mod Herlev/Hjorten

 

 

14.00 – 16.00

16.30 – 19.00

 

søn. 9. okt.

VMU holdkampe:

Vet 40, Farum 1 mod Greve 1

DGI, Farum 3 mod Hareskov 1

DGI, Farum 5 mod Hørsholm

USU holdkampe:

U17, Farum 1 mod Frederikssund

U17, Frederikssund 1 mod Hillerød 1

U17, Farum 1 mod Hillerød 1

 

10.00 – 12.00

12.00 – 14.00

12.00 – 14.00

 

 

 

 

 

10.00 – 12.00

12.00 – 14.00

14.00 – 16.00

 

lør. 15. okt.

 

 

 

 

søn. 16. okt.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 2 mod Stenløse

 

 

10.00 – 12.00

 

lør.  22. okt.

 

 

 

 

søn.  23. okt.

 

 

 

 

lør. 29. okt.

 

 

 

 

søn. 30. okt.

   

 

 

lør. 5. nov.

USU holdkampe:

U13, Farum 2 mod Fredensborg 1

U13, Fredensborg 1 mod Lillerød 5

U13, Farum 2 mod Lillerød 5

   

  

 

12.00 – 13.30

13.30 – 15.00

15.00 – 16.30

Til top

søn. 6. nov.

USU holdkampe:

U11, Farum 2 mod Søllerød 1

U11, Farum 1 mod Søllerød 2

U11, Søllerød 2 mod Taastrup TIK 2

U11, Søllerød 1 mod Herlev Hjorten 1

U11, Farum 1 mod Taastrup TIK 2

U11, Farum 2 mod Herlev Hjorten 1

U15, Farum 2 mod Ganløse 1

U15, Farum 2 mod Holte 2

 

   

09.00 – 10.30

10.30 – 12.00

 

12.00 – 13.30

 

13.30 – 15.00

16.30 – 18.00

   

09.00 – 10.30

 

 

10.30 – 12.00

 

12.00 – 14.00

 

lør. 12. nov.

USU åben U19A-B turnering

09.00 – 18.00

09.00 – 18.00

 

søn. 13. nov.

USU åben U19A-B turnering  

VMU holdkampe:

DGI, Farum 4 mod Værløse 2

DGI, Farum 3 mod Topstykket

 

 

10.00 – 12.00

12.00 – 15.00

 

 

10.00 – 12.00

 

lør.  19. nov.

SSU holdkampe:

Farum 3 mod Team GSG1

Farum 1 mod Lillerød 3

 

 

14:00 – 16:30

16:30 – 18:00

 

søn.  20. nov.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 4 mod Måløv

USU holdkampe:
U9, Farum 2 mod Greve 1

U17, Farum 1 mod Humlebæk 1  

USU, SBKr kredstræning

 

 

 

11.00 - 12.30

15.00 - 18.00

 

10.00 – 12.00

 

 

12.00 - 14.00

15.00 - 18.00

 

lør. 26. nov.

 

 

 

 

søn. 27. nov.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 4 mod Frederikssund

DGI, Farum 5 mod Jægerspris

DGI, Farum 2 mod Hørsholm

 

   

10.00 – 12.00

   

10.00 – 12.00

 

12.00 – 14.00

 

lør.  3. dec.

Veteran og Motionist Juleturnering

14.00 - 18.00 

15.30 -18.00

Til top

søn. 4. dec.

VMU holdkampe:

Vet 40, Farum 1 mod Holte 2

USU holdkampe:

U13, Farum 1 mod Ledøje-Smørum 2

U13, Ledøje-Smørum 2 mod Bagsværd 1

U13, Farum 1 mod Bagsværd 1

U15, Farum 2 mod Ledøje-Smørum 2

U9, Farum 2 mod Taastrup B70 1

U9, Taastrup B70 1 mod Holbæk 1

U9, Farum 2 mod Holbæk 1

 

 

 

10.00 – 11.30

11.30 – 13.00

13.00 – 14:30

 

13.30 - 14.30

14.30 - 15.30

15.30 - 16.30

   

10.00 – 12.00

 

 

 

                 

12.00 – 13.30

 

lør. 10. dec.

USU

Sjællandsmesterskaber

 

09.00 – 20.00

 

09.00 – 20.00

 

søn. 11. dec.

 

     

lør.  17. dec.

SSU holdkampe:

Farum 3 mod Frederiksværk 1

Farum 1 mod Kastrup KMB 2010
USU, åben U11-13-15-17BC turnering

 

 

 

09.00 - 18.00

 

14.00 – 16.30

16.30 – 18.00

09.00 - 14.00

 

søn.  18. dec.

USU, åben U11-13-15-17BC turnering

09.00 - 16.00

09.00 - 16.00

 

lør.  24. dec. 

 

 

 

 

søn.  25. dec.

 

 

 

 

lør. 31. dec. 11

 

 

 

 

søn. 1. jan. 12

 

 

 

Til top

lør. 7. jan.

     

søn. 8. jan.

 

 

 

 

lør. 14. jan.

     

søn. 15. jan.

VMU holdkampe:

Vet 40, Farum 1 mod Fredensborg

USU holdkampe:

U9, Farum 1 mod Hillerød 1

U9, Greve 2 mod Hillerød 1

U9, Farum 1 mod Greve 2

U17, Farum 1 mod Nivå-Kokkedal

U15, Farum 2 mod Herlev/Hjorten 3

 

 

 

09.00 - 10.00

10.00 - 11.00

11.00 - 12.00

 

12.00 – 14.00

 

10.00 – 12.00

 

 

 

 

12.00 – 14.00

 

lør.  21. jan.

 

12.00 – 20.00

10.00 – 20.00

 

søn.  22. jan.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 2 mod Hareskov

 

   

10.00 – 12.00

 

lør. 28. jan.

SSU Åben senior A+B turnering

13.00 – 18.00

13.00 – 18.00

 

søn. 29. jan.

SSU Åben senior A+B turnering  

VMU holdkampe:

DGI, Farum 3 mod Måløv

 

 

10.00 - 12.00

11.00 – 15.00  

 

lør. 4. feb.

 

 

 

Til top

søn. 5. feb.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 4 mod Hornbæk 

 

 

10.00 - 12.00

 

lør. 11. feb.

 

     

søn. 12. feb.

     

lør.  18. feb.

 

 

 

 

søn.  19. feb.

 

 

 

lør. 25. feb.

SSU holdkampe:

Farum 2, slutspil

Farum 1, slutspil

 

14.00 – 16.30

16.30 – 19.00

 

søn. 26. feb.

USU holdkampe:

U13, Farum 1 mod Lillerød 2

U13, Nivå-Kokkedal 1 mod Lillerød 2

U13, Farum 1 mod Nivå-Kokkedal 1

U9, Farum 1 mod Lillerød 1

U11, Farum 1 mod Glostrup 1

U11, Farum 2 mod Topstykket, Birkerød

U13, Farum 2 mod Helsingør 3

U15, Farum 2 mod Ølstykke 1

   

  

  

  

 

10.00 – 11.30

11.30 – 13.00

13.00 – 14.30

14.30 – 16.00

   

10.00 – 11.30

11.30 – 13.00

13.00 – 14.30

14.30 - 16.00

 

lør. 3. mar.

USU åben U13C, U15C turnering

09.00 – 18.00

09.00 – 18.00

Til top

søn. 4. mar.

USU åben U13C, U15C turnering  

VMU holdkampe:

DGI, Farum 3 mod Hareskov 2

 

 

10.00 – 12.00

09.00 – 15.00

 

lør. 10. mar.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 2 mod Skibby

 

 

 

14.00 – 16.00

 

søn. 11. mar.

USU holdkampe:

U11, Farum 1 mod Taastrup B70 2

U11, Farum 2 mod Værløse 2

U17, Farum 1 mod Værløse 1

U17, Hørsholm 1 mod Værløse 1

U17, Farum 1 mod Hørsholm 1

U13, Farum 2 mod Hørsholm 2

U9, Farum 2 mod Taastrup TIK 1

U9, Solrød Strand 1 mod Taastrup TIK 1

U9, Farum 2 mod Solrød Strand 1

 

10.00 – 11.30

 

12.00 – 13.30

13.30 – 15.00

15.00 – 16.30

 

 

10.00 – 11.30

 

 

 

12.00 – 13.30

13.30 - 14.30

14.30 - 15.30

15.30 - 16.30

 

lør.  17. mar.

       

søn.  18. mar.

     

lør.  24. mar.

SSU holdkampe:

Farum 2, slutspil

Farum 1, slutspil

 

 

14.00 – 16.30

16.30 – 19.00

 

søn.  25. mar.

VMU holdkampe:

DGI, Farum 5 mod Frederikssund

 

   

10.00 – 12.00

 

lør. 31. mar.

 

 

 

 

søn. 1. apr.

 

 

 

Til top

lør. 7. apr.

 

 

 

 

søn. 8. apr.

 

 

 

 

lør. 14. apr.

 

 

 

 

søn. 15. apr.

 

 

 

 

lør.  21. apr.

 

 

 

 

søn.  22. apr.

 

 

 

 

lør. 28. apr.

 

 

 

 

søn. 29. apr.

 

 

 

 

fre. 4. maj

USU – Danish Junior Open

    Til top

lør. 5. maj

USU – Danish Junior Open  

 

 

 

søn. 6. maj

USU – Danish Junior Open

 

 

 

lør. 12. maj

 

 

 

 

søn. 13. maj

 

 

 

 

lør. 19. maj

 

 

 

 

søn. 20. maj

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Sponsorer



Description: Description: Voigt-Logo

Stenvadhallen
Hvilebækgårdsvej 3B
3520 Farum
Telefon +45 44958004


footer image footer image